Dumper Hydrema 912F, 912FS a 912HM

Technické údaje 912F, FS a HM
Užitná zátěž  10,0 t
Vlastní hmotnost  6,8/7,3 t
Celková hmotnost  16,8/17,3 t
Obsah korby (navršené)  5,6 m3
Výkon motoru  105 kW
Otáčecí rádius  6,1 m
Celková výška  2750 mm
Šíře přes pneumatiky  2470/2200 mm
Dumper H912DS v bazaru zobrazit

 

Inovační technika, nekompromisní vývoj a nejvyšší kvalita mají výsledek - dumpery 912F, 912FS a 912HM. Hydrema ručí za efektivitu, rentabilitu a nízké náklady. Jsme schopni vám zajistit prohlídku dumperu buď v samotném výrobním závodě v Německu, nebo přímo u klientů, kteří již od nás tento stroj koupili. Obojí je obvykle možné zajistit do týdne. Nový dumper vám pak dodáme do dvou měsíců. Doprava stroje k vám je na naše náklady.

Řekněte si o cenu dumperu


Proč raději dumper než nákladní auto

 • na dumpery se nevztahuje povinnost platit silniční daň nad 3,5 t
 • nesrovnatelně lepší průchodnost a produktivita i v mimořádně náročném terénu
 • o poznání nižší provozní náklady
 • pojistka se sjednává v nižší cenové relaci určené pro stavební stroje
 • žádné povinné technické prohlídky
 • žádný tachograf


dumperyPodvozek

Naklápěním řízený podvozek je z vysokopevnostní kvalitní oceli a vybavený pevnými nápravami, naklápěcím ložiskem, kyvnou tyčí a hydraulickými stabilizátory. Naklápěcí kloub je vybaven velkými kyvnými ložisky. Rám korby poskytuje velkou stabilitu při otáčení a dostatečné boční podepření. Oblé kraje ulehčují čištění a vykládku za všech okolností. Velký úhel klopení a světlá výška garantují pohodlnou a rychlou vykládku. Nízké těžiště garantuje velkou stabilitu a bezpečnost.


dumperyPrůjezdnost terénem bez kompromisů

 • Standardní vybavení širokými pneumatikami pro maximální stabilitu a malý tlak na půdu.
 • Konstruováno na míru pro jízdu s plným zatížením i ve velmi těžko přístupném terénu a v úzkém prostoru.

Doprava materiálu v každém terénu a za nejtěžších podmínek při nízkých nákladech na přepravenou tunu materiálu je jedna z vynikajících vlastností. Malý specifický tlak umožňuje jeho nasazení i tam, kde se jiní musejí „jen dívat“.


dumperyNízká spotřeba pohonných hmot

Nízké provozní náklady jsou pro uživatele důležitým faktorem. Zde Hydrema nabízí svým nepřekonatelným poměrem vlastní hmotnosti k užitkové hmotnosti nejvyšší možné využití pro uživatele. Nízká vlastní hmotnost znamená menší spotřebu pohonných hmot. Na trhu nenaleznete jiný stroj s vlastní váhou 6,9 t, který přepraví 10 t náklad – a to na veřejných komunikacích!

Model 912E má poměr výkon/vlastní hmotnost 5,38 kW/t, čímž je dosaženo optimální úspornosti. Jasné přednosti: za běžného provozu spotřebuj 912E jen ca. 70 l pohonných hmot…


Komfortní kabina zvyšuje produktivitu

Umístění motoru za kabinou umožňuje řidiči volný výhled z kabiny. Toto je velkou výhodou např. pokud je na stroji umístěn zametač nebo sněhový pluh.
Široké a stabilní zpětná zrcátka zajišťují maximální přehled o situaci za vozidlem.


Řazení převodových stupňů a výklopná funkce společně na jedné ovládací páce

Řidič při práci se strojem musí především obsluhovat volant. Musí také ale řadit jednotlivé převodové stupně, měnit směr jízdy a ovládat výklopnou funkci. U stroje Hydrema 912E jsou všechny tyto funkce umístěny v joysticku u pravé opěrky rukou.

PC – menu

912F, FS a HM jsou vybaveny servisním PC a nabídkou funkcí. Dohlíží na důležité funkce stroje, čímž zajišťuje optimální údržbu a minimalizuje provozní náklady.

Nabídka funkcí umožňuje zákazníkovi využívat stroj co nejlépe. Po každé práci je možné zjistit v servisním menu údaje jako např. počet hodin, km a event. servisní alarm.

Naklápěcí kyvný kloub a inteligentní převodovka

Naklápěcí kyvný kloub s úhlem výkyvu 12°. Naklápěním řízený podvozek s dvojitými hydraulickými stabilizátory. Konstrukce vysokopevnostní oceli zajišťuje optimální silu při nejnižší hmotnosti.

 • flexibilita a kompaktnost
 • maximální stabilita díky přesunutí váhy s výkyvným kloubem
 • centrální výkyvný kloub zajišťuje, že zadní kola kopírují stopu předních kol, čímž zajišťují minimální zatížení povrchu
 • malý otáčecí rádius
 • přesná poloha stroje s korbou při vyklápění


Inteligentní převodovka

Díky technologii je jízda s dumperem Hydrema velice jednoduchá. El. monitoring převodovky zajišťuje optimální chod převodových stupňů.

Vestavěná převodovka ZF Ergo Power vybavená 6 rychlostmi vpřed a 3 rychlostmi vzad. Převodovka řadí automaticky o dva stupně výš, jestliže není hlášen žádný odpor. Ve spojení s vysokými kroutícími momenty je zajištěna rychlá a pružná akcelerace i při plném zatížení.

Přednosti, které mluví za sebe: Motor a převodovka se harmonicky doplňují, spotřeba pohonných hmot se snižuje, jízdní komfort se zvyšuje.


MultiTip

 • Výklopnou korbu je možné vychýlit jako prac. funkci o ±90°.
 • Výklopný čas 8 sek. umožňuje rychlou a efektivní vykládku veškerého materiálu – od písku, zeminy, štěrku apod.
 • Vynikající výkon na omezeném prostranství.

Multivýložník je přídavnou funkci 912F, FS a HM.

Hledali jste dumper H912 spíše v bazaru? Podívejte se do nabídky našeho bazaru stavebních strojů!